Fogyókúra mozgással. Fogyás 3 kulcsa: diéta, mozgás, étrend-kiegészítők

Hiába sportolsz, mégsem fogysz Mi lehet a gond?
Fogyás 3 kulcsa: diéta, mozgás, étrend-kiegészítők Fogyás 3 kulcsa: diéta, mozgás, étrend-kiegészítők Kép nagyítása A Reg-Enor ebből a háromból kettőt már ötvöz is magában, hiszen egy hatásos diéta és egy vitaminokban gazdag étrend-kiegészítő oldalt is tartozik hozzá. Viszont a rendszeres mozgás már rajtunk áll! Bár évről-évre jönnek ki újabbnál újabb tanulmányok arról, hogy a sikeres és egészséges fogyás min is múlik, a helyzet az, hogy mivel a testünk és a szervezetünk más és más, ezért mindenkinél másképp indul be a fogyás is. A cél nyilván a súlyvesztés és lehetőleg a karcsúbb alak megtartása, ám hogy ezt mivel érjük el, azt egyéne fogyókúra mozgással.
Ha nem indul be a fogyás, talán nem jó a diéta! Amikor hosszabb ideig nincs súlycsökkenés, fogyás, felül kell vizsgálni a diéta és az edzésterv összhangját.
Top receptek
Ezenkívül érdemes testösszetétel-vizsgálatot is elvégeztetni, hogy kiderüljön, a felesleges fogyókúra mozgással pontosan mennyi zsírból, vízből és izomból állnak.
Hetente minimum perc mozgásnak az életünk részének kell lennie, de az a fogyókúra mozgással, ha heti alkalommal közepes ellenállással, azaz súllyal is edzünk.
Ha diéta és mozgás mellett nem indul el a fogyás, akkor szinte biztos, hogy nem jó a diéta. Ugyanis a szakszerűen összeállított étkezés betartása mellett kell és lehet is mozogni.
A fogyás akkor indul be, ha a szervezeted energiahiánnyal szembesül, mert kevesebb kalóriát vittél be, mint amennyire neki a mozgáshoz és a létfenntartáshoz szüksége van.
A helyesen összeállított étrend pedig azt nyújtja, amire szükségünk van; ilyenkor a zsírból veszít és az izmot megtartja a test, és van elég energia a mozgáshoz is. Ha mozgunk, és figyelünk az étkezésre, de nincs fogyás, akkor sajnos egy feneketlen kútba dobáljuk be az energiát.
Ha nem indul be a fogyás, talán nem jó a diéta!
A súlyvesztés üteme ugyan egyénenként eltérő lehet, de már 2 hét után jelentkeznie kell bizonyos eredménynek. Ha mégsem, akkor érdemes megvizsgálni, hogy helyes módszerrel próbálkozunk-e, mindent betartottunk-e. Ha ezekre a kérdésekre igen a válasz, akkor ajánlott endokrinológiai kivizsgálásra menni, megnézetni a pajzsmirigyértékeket, illetve 3 pontos inzulin- és cukorterhelést végeztetni — mondja a doktornő.
Az alábbiakban dr. Farkas Kitti alakformáló orvos tanácsait gyűjtöttük össze, amelyek arról szólnak, hogy mit lenne érdemes másként csinálni a fogyás érdekében. Napi ötszöri-hatszori étkezés helyett célszerűbb naponta háromszor enni.
Két étkezés között minimum 4, maximum 6 órának kell eltelnie, és közben kerüljük a kalóriabevitelt. Együnk reggelire és vacsorára fehérjében gazdag, szénhidrátban szegény ételeket. Válasszunk ebédre tartalmas, sok fehérjét tartalmazó ételt, de szénhidrátot is ilyenkor vigyünk be.
Ez a nap főétkezése, ilyenkor kell tartalmasan enni. Az ételek kalóriamennyiségét sokszor alá- míg a mozgás által elégetett kalóriát pedig túlbecsüljük.
Tudni kell, hogy mennyi kalóriát fogyasztunk el egy-egy étkezés során, és mennyit égettünk el mozgással. Az étkezés 40 százaléka fehérje legyen.
Mozgással és durva diétá val fogyni Napi 2 km gyaloglás. Reggel és este. Ebéd 1 kávéeste csak fehérje só es füszer nélkül plussz 1 kávé.
Hacsak nincs valamilyen érzékenységünk, akkor felejtsük el a mindenmentes ételeket, együnk rendes, természetes ételeket!
Ha minimum 40 percet mozogtunk, akkor előtte lehet egy snackétkezés, de ez mindössze kalória legyen. Magas intenzitású állóképességi vagy erőnléti edzés után szükséges csak energiát bevinnünk, de ilyenkor is maximum kcal megengedett.